Informace

Zveřejnění nekomerčně zaměřených informací je i nadále zdarma, avšak zveřejnění informací o komerčně laděných kurzech a workshopech je od 1. 11. 2008 zpoplatněno. Info na e-mailu matej@muzikoterapie.cz

Spolupráce CZMTA a České filharmonie

Česká muzikoterapeutická asociace (CZMTA) připravila ve spolupráci s filharmonií již druhý cyklus koncertů pro nastávající maminky. Více informací o tomto projektu naleznete v rozhovoru pro pořad Sama doma.

 

HUDBA JAKO POHLAZENÍ PRO BUDOUCÍ MAMINKY
Cyklus 16 komorních koncertů

Sukova síň, Rudolfinum, úterý v 17.30

Cyklus koncertů, kde hudba, obrazy a slovo směřují ke společnému cíli: k pohlazení po duši pro nastávající maminky a k něžnému doteku hudbou pro malé, dosud nenarozené účastníky těchto koncertů. Budou zde provedena vybraná díla předních světových skladatelů s tematikou přírody, lásky a spojení mezi matkou a dítětem. Některé programy jsou sestaveny zvukomalebně z klasické hudby meditativního, velmi melodického a celkově pozitivního charakteru. Koncerty s průvodním slovem zazní v příjemném barevném osvětlení laděném do tmavě modrého světla a s projekcí obrazů korespondujících s tématem mateřství a přírody.

Dítě už během prenatálního vývoje vnímá hudbu i vibrace a učí se rozlišovat jednotlivé zvuky okolního světa. Hudba podporuje i rodící se vztah mezi matkou a dítětem. Podle poznatků současné muzikoterapie vhodně vybraná hudba emočně sytí a pozitivně ovlivňuje zdraví budoucích maminek i nenarozených dětí. U těch má navíc pozitivní vliv na rozvoj intelektu a vztahu k dobré hudbě v celém jejich pozdějším životě. Cyklus Hudba jako pohlazení pro budoucí maminky proto tvoří samotný základ koncepce edukativních programů České filharmonie.

Koncerty se tematicky zaměřují na úzký kontakt s maminkami, od kterých se děti v prvních letech života učí veškeré životně důležité dovednosti a vztahu ke světu. Jsou vhodné také pro tatínky, pro celou rodinu i pro všechny, kteří chtějí hudbou relaxovat. Vítány jsou nejmenší děti do 6 let, kterým je umožněn vstup zdarma.

Průvodce koncertů: Markéta Vejvodová

 

Vstupenky je možné zakoupit v pokladnách Rudolfina
Ceny vstupenek na jednotlivé koncerty: 200, 180 Kč
V případě zakoupení vstupenek na 4 a více koncertů bude poskytnuta 20% sleva.
Rudolfinum, Alšovo nábřeží 12, Praha 1
Tel.: 227 059 227, info@cfmail.cz, www.ceskafilharmonie.cz

BM 2011 - 12-letak.jpg
Klikněte pro zvětšení